Sztuka omijania korków

Skuteczne omijanie korków jest umiejętnością, którą chciałoby posiąść wielu kierowców. Zdaje się, że nie można tego robić na podstawie własnej intuicji. Jeśli jednak dobrze znamy nasze miasto, jego topografię oraz tendencje zachodzące na jego ulicach, to możemy lepiej przewidywać przebieg wydarzeń i dzięki temu omijać miejsca, w których spodziewać się można korków.

Oprócz znajomości terenu, przydałaby się nam również aktualna wiedza o sytuacji na drogach. Można ją uzyskać na trzy sposoby: poprzez korzystanie z CB radia, słuchanie lokalnego radia lub też dzięki specjalnej aplikacji, jaką można dokupić do niektórych GPS-ów. Chodzi tutaj o oprogramowanie przekazujące kierowcy informacje o aktualnym natężeniu ruchu. Wiedza ta jest gromadzona dzięki użytkownikom pojazdów wyposażonych w nawigację, którzy zgodzili się na anonimowe informowanie o swoim położeniu. Wiedza ta nie jest więc absolutna, jednak i tak zdaje się być niezwykle wartościowa.

Omijać korki można również w zupełnie inny sposób – poprzez rezygnację z poruszania się autem. Wówczas trzeba albo chodzić pieszo, albo korzystać z komunikacji miejskiej albo jeździć rowerem. Zdaje się, że wymienione alternatywy niezbyt przypadną do gustu większości polskich kierowców. Ci, którzy pozostaną przy samochodach, powinni więc nadal ćwiczyć się w omijaniu korków.

https://traffic.naviexpert.pl/remonty/rybnik/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *