Omijaj korki!

Nokia 500

Nie da się ukryć, że samochód jest bardzo wygodnym środkiem lokomocji. Co prawda z jego utrzymaniem i eksploatacją wiąże się trochę problemów oraz kosztów, ale i tak nie przeszkadza to milionom Polaków w codziennym poruszaniu się swoimi autami.

Warto jednak postarać się o to, żeby nasza jazda była w miarę możliwości bezproblemowa i nie kosztowała nas zbyt dużo niepotrzebnego stresu. Jednym z najbardziej uciążliwych problemów polskich kierowców są miejskie korki. Czy istnieją sposoby na ich skuteczne omijanie?

Oczywiście, zawsze można zrezygnować z jazdy samochodem i wybrać inną formę przemieszczania się po mieście, na przykład autobus lub tramwaj. Szkoda jednak rezygnować z wygód, jakie daje nam samochód.

Jednym ze sposobów na skuteczne omijanie korków jest unikanie godzin szczytu. Czasami można zorganizować sobie pracę w taki sposób, żeby jeździć do niej wcześniej niż większość mieszkańców metropolii i tak samo z niej wracać.

Z pewnością warto także wyposażyć się w system samochodowej nawigacji satelitarnej, w którym można zainstalować specjalną aplikację, dzięki której będziemy na bieżąco informowani o sytuacji na ulicach naszego miasta. Komputer będzie nam podawał informacje na temat natężenia ruchu, na podstawie których będziemy w stanie wybrać najbezpieczniejszą trasę do domu czy też do pracy.

Sony Ericson t mobile

  1. Obecnie, przy tylu remontach trudno ominąć korki, w każdym większym mieście tj. Wrocław, Warszawa, Poznań.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *