Jak unikać korków?

Każdy mieszkaniec dużego miasta, który porusza się na co dzień samochodem, z pewnością nie raz spędził wiele minut w korku ulicznym. Niestety, taka jest już specyfika dużych metropolii. Zresztą nie tylko w Polsce mieszkańcy dużych miast mają problemy z komunikacją. Samochodów na drogach stale przybywa, jednak liczba ulic się nie zwiększa. W jaki sposób można więc sobie radzić z tym problemem?

Część ludzi po prostu rezygnuje z codziennych podróży samochodowych i przesiada się do innych środków komunikacji. Może to być metro, autobus lub tramwaj, ale także rower, który pozwoli nam dodatkowo poprawić kondycję. Niestety, nie wszędzie da się sprawnie dotrzeć bez auta, a i warunki pogodowe potrafią dać się we znaki miłośnikom pedałowania. Środki komunikacji miejskiej bywają zatłoczone i nieraz się spóźniają.

Kto wie, może już niedługo omijanie korków samochodem stanie się stosunkowo łatwe. Już teraz stworzono specjalne aplikacje dla kierowców. Są to dodatki do samochodowych systemów nawigacji satelitarnej, które zbierają aktualne informacje o natężeniu ruchu i im je na bieżąco przekazują. Skąd można w ogóle pozyskać takie dane? A chociażby od pojazdów wyposażonych w GPS-y, jeśli tylko ich właściciele zezwolą na anonimowe przesyłanie informacji o swoim położeniu. Może jeszcze nie dziś, ale już w niedalekiej przyszłości korki uliczne przestaną więc być dla nas problemem.

Korki omijamy dzięki Traffic Navi - polecam

  1. Navifan

    Widziałem taki program w TV, gdzie testowano jeden z takich systemów „omijania korków”. Wyglądało to tak, że jedna osobo jechała bez GPS, druga używała za specjalnej aplikacji do omijania korków. Jaki był efekt? Otóż osoba z GPS faktycznie przyjechała szybciej, ale były to wartości rzędu 1-3 minut.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *