Czy można skutecznie omijać korki?

Własne auto to z pewnością spora wygoda, chociaż kierowcy w naszym kraju borykają się co dzień z wieloma kłopotami. Nadal przerażający jest stan krajowych dróg – na to jednak przeciętny obywatel nie jest w stanie nic poradzić.

Kolejną bolączką kierowców są miejskie korki, w których marnuje się sporo czasu i zdrowia, ponieważ stojąc bezczynnie łatwo jest się zdenerwować, zwłaszcza wtedy, kiedy musimy gdzieś dotrzeć w określonym czasie.

Zdaje się, że z korkami można sobie w dzisiejszych czasach w miarę skutecznie radzić. W jaki sposób? A chociażby korzystając z nawigacji satelitarnej wyposażonej w specjalną aplikację, która przekazuje na bieżące informacje o natężeniu ruchu.

Oczywiście, wspomniane wyżej urządzenie nie jest idealne i na chwilę obecną nie zagwarantuje nam codziennego płynnego powrotu do domu, bez ryzyka utknięcia w korku. Warto jednak korzystać z tego udogodnienia, ponieważ niejednokrotnie GPS może nas w porę ostrzec przed zatłoczonymi ulicami.

W jaki sposób działa to urządzenie? Każdy kierowca, który posiada w samochodzie nawigację satelitarną może wyrazić zgodę na to, żeby jego pojazd był monitorowany, a informacje o jego położeniu przekazywane do centrali. Tam są one zbierane i przekazywane dalej. Dzięki temu można uzyskać przynajmniej częściową informację o tym, jakich ulic w danym momencie lepiej jest unikać. Omijanie korków jest więc możliwe.

Nokia Conecting people https://traffic.naviexpert.pl/remonty/jaworzno/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *